Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Лист. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:35
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису природи  для  письмового докладного переказу.

Лист

 

Сьогодні  Оксанка встала рано. Вона уявляла, як укине  листа в поштову скриньку, як повезуть його в поїзді на фронт, як читатиме його батько… Перед уроками Оксанка вирішила зайти на пошту і вкинути листа.

За ніч підвалило снігу, і йти  було важко. З заметів визирали верхівки торішнього бур’яну. Навколо кожного стебла сніг був посипаний дрібнісінькими чорними мачинками. Це було бур’янове насіння.

Край просіки росли кущі колючого терну. Улітку крізь них не пролізти, а тепер кожний кущ світився наскрізь. Між гілочок чорніло торішнє кругле гніздечко.

Кроків за тридцять перед собою Оксанка побачила великого сірого собаку. Вона відразу догадалась, що це вовк, і страшенно перелякалась. У ту хвилину, коли дівчинка вирішила лізти на дерево,  звір  ліниво пішов у кущі.

Оксанка боялася йти далі, та лист не давав їй спокою. Його треба вкинути сьогодні. Хто знає, може, завтра вже буде пізно. Дівчинка повернулася додому і взяла берданку.

Найстрашніше було минати місце, де сидів вовк. На снігу добре відбилися сліди його лап.  Відбитки були завбільшки з долоню.

Ось і вулиця. Оксанка дійшла до пошти й укинула лист.

На урок дівчинка спізнилась. Учитель підійшов до Оксанки, узяв берданку, оглянув її і уважно подивився на дівчинку. Оксанка згадала, що забула її зарядити (За О.Донченком;  196 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слів берданка (однозарядна рушниця), просіка (очищена від дерев смуга землі в лісі, яка є межею ділянки, дорогою).

*Дібрати синоніми до слова замет (сніговий).

*Скласти план (орієнтовний: І. Лист до батька. ІІ. В дорозі. 1. За ніч підвалило снігу. 2. З заметів визирали верхівки бур’яну. 3. Мачинки насіння на снігу. 4. Кущі терну світилися наскрізь. 5. Зустріч із «собакою». ІІІ. Лист треба вкинути сьогодні! ІV. Яке місце було найстрашнішим. V. Ось і вулиця. VІ. Забула зарядити).

* Написати  переказ тексту.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 10269 | Завантажень: 0 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.3/32
Всього коментарів: 8
avatar
1
чудовий текст.
avatar
2
biggrin УНАС СЕГОДНЯ БЫЛ ЭТОТ ТЕКСТ, Я ЗАШОЛ НА ЭТУ СТРАНИЦУ ПОРАЗБИРАЛСЯ С ЭТИМ ТЕКСТОМ, И ОН В РИАЛЕ МЕНЯ СПАС.
avatar
8
Это вранье я его однокласник но невидимый
avatar
3
СТРАНИЦА ОЧЕНЬ ХОРОШАЯ, МНЕ НРАВИЦА И РАЗРАБОТЧИКАМ, ЭТОЙ СТРАНИЦЫ Я СТАВЛЮ ★★★★★ ЗВЁЗД.
avatar
4
Сайт вопще крутой он спас меня cool happy
avatar
5
Дякую за текст . Виручили... Сайту ☆☆☆☆☆зірок tongue
avatar
6
У нас завтра пересказ про лист я теперь готова писать.Я переписала на чернетку
avatar
7
Крутой сайт сегодня задали переказ написать и вот он!!
avatar