Головна » Файли » ШКОЛЯР » ДИКТАНТИ

Журавлі летять у безсмертя. Диктант
06.10.2015, 13:41
загрузка...

Чи задумувались ви коли-небудь, чому так багато високих поривань пов 'язано у нашій свідомості з птахами? Голуб здавна уособлював вірність, ласку і любов , а нині є символом миру. Лелека - сімейний затишок і благополуччя. Лебідь - гордість, чистоту і кохання.

І все ж ми особливо любимо лелек, журавлів і лебедів. Вони ж бо приносять довгождане літо-літечко. Недаремно журавлів називали  колись «веселиками». У древніх слов 'ян під страхом смертної кари заборонялося полювати на білих лебедів: наші пращури обожнювали їх, як сонце, вітер, вогонь.

Пройшли століття, а ми й нині не перестаємо захоплюватися цими красенями. Чи не тому, що єство людини всі віки прагнуло краси та гармонії, часто так і не збагнувши їх? А може, тому, що людина із сивої давнини жагуче прагнула злетіти у синє-синє бездоння , видихнути свіжий вітер привілля і хоч на хвилю відчути оту небесно-жадану і благовісну волю?

Неподалік від центральної магістралі міста - скульптурне зображення журавлів на пам'ятнику воїнам , що не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. Вони загинули , та зберегли життя на землі.

Над плитою із червоного граніту злетіли в небо стели, біля яких кружляє журавлина зграя - десять сталевих птахІв.
Журавлі летять у безсмертя ... (Із журналу) 190 слів).
Завдання 1
Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
Завданвя2
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми , назви правила щодо їх написання.
Бавовниковий, вересневий, порцеляновий , поршневий, пасльоновий, ранцевий, металевий, батистовий , гребінцевий, вінцевий, віршовий , почуттєвий, геранієвий, гіацинтовий, алюмІнІєвий, глянцевий, песцевий, барієвий, грушевий , казковий , паперовий, овочевий, гострокінцевий, аркушевий , галузевий, взірцевий.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 10957 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.1/25
Всього коментарів: 0
avatar