Головна » Файли » ШКОЛЯР » ДИКТАНТИ

Пам'ять родоводу Диктант
06.10.2015, 00:05
загрузка...

Вивішений на стіні портрет дідуся чи бабусі - це не просто данина традиції, а й пам'ять про тих, хто творив історію, з кого треба брати приклад, який би успадкували наші діти. Там, де зникають пошанівні форми, переростаючи в лайливе старомодництво, у штучно приклеєні  ярлики міщанства, обов'язково зросте чортополохом панібратське ставлення до батьків, до старших, до святих істин.

Старше покоління до цих свідчень було вельми ощадливим і бережливим. Рідко знайдеш у селі літню жінку, котра б не приберігала в скрині предмети традиційного одягу своєї мами чи бабусі. У цих домашніх архівах неодмінно знайдете родовідні метрики, яким, як кажуть, нема ціни.

Але чи ми, молодші, уміємо приберегти хоч би звичайнісінькі листи від батька-матері? Неповага до листів певною мірою характеризує загальну культуру людини. Не вічні ж наші батьки; прийде час, коли пам'ять про них залишиться лише у речових спогадах - листах, фотографіях, інших пам'ятках. Уявімо собі, якби не дійшло до нашого часу листування Лесі Українки, Шевченка, Франка. Наскільки збідніла б наша уява , наші знання про цих та інших людей!

Пам'ять родоводу ... Вона обіймає всю сферу нашої духовності, звичаї й обряди, пісні й історичні перекази , мову, культуру народу. Тільки у загальному контексті - від родоводу до народу - це поняття набуває свого первісного значення , стає духовним орієнтиром минулих і грядущих поколінь.

(В. Скуратівський) 200 слів)


Завдання 1
Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
Завдання 2
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми , назви правила щодо їх написання.
Косьба, сповідь , беззаперечний , буденний , старанно, рибка , піднісся, почуття , комп'ютер, снігопад, Люблін, Києва, захоплений, слобідка, проїзний, зверхньому, якось-то, віддзеркалювати, пиріг, врятований,
кав 'ярня , бюджет, ліворуч, хліб-сіль, з-під, спитати, будь, мабуть, слизький, по-українськи .

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: Пам'ять родоводу, текст, диктант, диктанту
Переглядів: 5735 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/3
Всього коментарів: 0
avatar