Головна » Файли » ШКОЛЯР » ДИКТАНТИ

Бабусонечко Диктант
06.10.2015, 00:27
загрузка...

Історія, що трапилася з бабою Яриною, трохи сумна. Син, одержавши житло, запросив матір до себе. Довго вагалася старенька. Проте й у селі ставало чимраз сутужніше, як-не-як їй пішов восьмий десяток. Отак у ваганнях вона все ж згодилася - продавши хату, переїхала до Києва.

Попервах старенька знаходила собі якусь роботу - прибирала в кімнатах, ходила за продуктами, споряджала онуку до школи. Та коли потяглися довгі зимові вечори , ставало незносно сумно, і баба Ярина взялася за вишивання.

Про удатливу селянку невдовзі дізналися сусідки: одні приходили, щоб зняти узор, інші просили виготовити блузку чи сорочку, і в хаті постійно метушилися люди. «Знаєте, мені таке не до вподоби,- сказала якось невістка.- Це ж вам не в селі, щоб до вас ходили кому не лінь!» - «Але ж, дочко, в народі так ведеться, якщо люди відвідують оселю , значить ... » - «Дозвольте господарювати в моїй хаті вже мені!»

Як тільки завесняніло, баба Ярина знову повернулася в рідне село. На подив односельцям не проклинала невістки, не обжурувала сина. Коли мова заходила про місто, усього й казала: «У городян свої звичаї, хай їм добре буде. Ось тільки сумно за онукою - миле таке дівчатко, щебетушка моя улеслива. Зіскучилась я за нею, як вона там ... » - і на щоках неприховано скрадалися сльози .

Уже став крилатим вислів: є баба - є діти. Справді-бо, на плечі цих невтомних трудівниць випадало, крім усього, й виховання онучат.

(В. Скуратівський 200 слів).

Завдання 1
Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
Завдання 2
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми , назви правила щодо їх написання.
Ганяти - гонити, ламати - ломити, котити - качати , блищати, широчезний , десятий, бережливість, возз'єднання , безсмертя, сфотографувати, зшити, нога - нозі , горох - у горосі, обласний , серце, Рим,
офіцер, поні, директор, Кривий Ріг, Суми , Крим, ранній , стінний, студентство.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: ярина, текст диктанту, Бабусонечко, диктант
Переглядів: 1566 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar